Wallade 7 ay önce
admin #Tabiat

İstiridyelerin yaptığına bakın

İstiridyeler üzerinde yapılan bir deneyde, su kirliliğinde ne kadar etkili bir güce sahip oldukları meydana çıktı.

Doğa o kadar dengeli ve muntazam bir şekilde işliyor ki bir taraftan biz insanlar doğayı aslından koparırken diğer taraftan o kendisini kurtarabiliyor. 

Doğanın en güzel ve ilginç canlılarından biri de İstiridyeler. Onlar da doğanın kendini düzeltme çabasında büyük katkı sağlıyor. 

Hong Kong Üniversitesi'nde yapılan bir deneyde de İstiridyelerin tabiata ne kadar büyük katkı sağladığı gözler önüne serildi. Pis su ile dolu akvaryumun bir tarafına istiridyeler konuldu ve diğer tarafı boş bırakıldı. Bir süre sonra ise gelinen nokta inanılmadı. İstiridyelerin olduğu bölümdeki su tertemiz oldu.

Yapılan deneyde, istiridyeler, zehirli mikroskobik algleri sadece bir buçuk saat içinde filtreleyerek suyu tertemiz bir hale getirdi.

Bu tür mikroskobik alglerin büyük konsantrasyonları, Hong Kong'da balıkları öldürebilecek ve deniz yaşamına zarar verebilecek "kırmızı gelgitlerde" mevcuttur. İstiridyeler, suyu mükemmel bir şekilde filtreleyen hayvanlardır. Bu nedenle doğa için oldukça önemli canlılardır.

Birçok şirket tarafından da suların temizlenmesi için kullanılan istiridyelerin bir tanesi günde 200 litre suyu filtreleyip temizleyebiliyor.

1
# Aktüel&Trend

Herkesin kendine has bir kokusu var mı?

Wallade 5 ay önce
1
# Sinema&TV

La Casa de Papel'in yeni sezonundan kareler

Wallade 9 ay önce
0
# Bilim&Uzay

Uzay istasyonunda nasıl uyunur?

Wallade 2 ay önce
2
# Sinema&TV

La Casa de Papel ekibine 3 yeni isim

Wallade 7 ay önce
2
# Sanat

Elinde tuval manzaradan manzaraya koşan adam

Burak 8 ay önce