Karbonatın faydalarını duyunca şaşıracaksınız

Karbonat hangi sorunlara iyi geliyor? Karbonat tüketmenin yararları neler? Siyah noktaları yok eden karbonatın bilinmeyen faydalarını duyunca şaşıracaksınız!

Diş ağrılarında tavsiye edilen ve sağladığı faydalar bakımından zengin minerallerden oluşan karbonat, çok uzun zamandır insanoğlu alternatif tıpta kullanılmakta. Hem cilt hem de vücut için yararlı olan ve  antik çağlarda keşfedilen karbonatın bilinmeyen faydalarını neler? 

Karbonatın en bilinen özelliği vücut pH düzeyini dengelemesi. 

Karbonat cilde de çok iyi gelmektedir. Gözeneklerin sıkılaşmasını ve siyah noktaların ortadan kalkmasına yardımcı olur. Cildinize 10 ya da 15 dakika buhar maskesi yaptıktan sonra iki yemek kaşığı limon suyuna bir buçuk yemek kaşığı karbonat ekleyin ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Sonucu gözlemleyin..

Karbonatın ateşi düşürdüğü de bilinmektedir. Ateşi yükselen kişi için; ılık bir kova suya iki yemek kaşığı karbonat eklenip karıştırılmasını ve temiz bir havlu batırarak koltuk altı, alın, ense ve göğse bırakılarak ateşlenmenin şiddetlenmesi azaltılabiliyor.

Kemik ve kas hareketlerinde önemli olan asit fazla olunca ödem oluşur. Bu ödem faydalı olan asidin zararlı hale gelmesine neden olur. Karbonatlı su bu dengeyi düzelterek az olan asidi yükselttiği gibi yüksek olan asidi de düşürür.

Karbonatlı su aynı zamanda hücrelerin deformasyonunu önleyerek kanser oluşumunu engeller. 

Karbonat, üst solunum yolları rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir.

2
# Teknoloji&Oyun

Piksel piksel Gato Roboto

Burak 8 ay önce
1
# Fotoğraf

Arıların dünyasına macro dalış

Wallade 9 ay önce
1
# Sinema&TV

Aktörlerin beyin faaliyetleri rollerine odaklandıkları sırada değişiyo...

Wallade 6 ay önce
2
# Tabiat

Fantastik kedi Zuu ve arkadaşı Bocco ile tanışın

Burak 6 ay önce
0
# Tabiat

Tadını merak ettiğimizden neslini tükettiğimiz 6 hayvan

Wallade 2 ay önce